Portale, encyklopedie, fora, kursy

Data ostatniej modyfikacji:
2016-12-23

Tu zamieszczamy linki do portali i forów tematycznych poświęconych matematyce.
Zgłoś swoją ulubioną stronę!

 

Portale matematyczne

math.edu.pl
Aktualności, informacje z arytmetyki, algebry, geometrii i analizy, narzędzia on-line pozwalających m.in. na rozłożenie liczby na czynniki pierwsze czy rozpisanie dzielenia pisemnego, zadania, anegdoty, ciekawostki, konkursy matematyczne.

 

Encyklopedie matematyczne

Math World
Najbardziej obszerna i kompletna encyklopedia matematyki (w jęz. angielskim) stworzona przez Wolfram Resarch Inc., wydawcę programu Mathematica. Zawiera opisy, rysunki i animacje.

Platonic Realms
Matematyczna encyklopedia, bogaty zbiór cytatów (matematycy i inni mówią o matematyce oraz matematycy - o niematematyce). Wśród rozmaitych artykułów jest m.in. tekst poświęcony matematycznym aspektom w sztuce Eschera.

 

Fora matematyczne

Matematyka.org
Portal adresowany głównie do licealistów, studentów i nauczycieli. Zawiera artykuły popularne, biografie, informacje o konkursach, ciekawostki, zagadki, linki.

matematyka.pl
Forum dyskusyjne poświęcone rozwiązywaniu zadań. Podzielone jest na działy od arytmetyki dla najmłodszych, przez geometrię i funkcje, aż do tematów akademickich z analizy, algebry, statystyk i topologii.

 

Wirtualne kursy matematyki

Matematyka bez tajemnic
Kurs e-learningowy matematyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zawiera interaktywne ilustracje.

Marchematicos
Komercyjny kurs matematyki wyższej dla studentów kierunków technicznych i ścisłych wraz ze zbiorem zadań.

SOS dla maturzystów
Wirtualny kurs matematyki z zakresu szkoły ponadgimnazjalnej z przygotowaniem do matury proponowany bezpłatnie przez Uczelnię Łazarskiego z Warszawy.

www.pi.edu.pl
Nauka rozwiązywania zadań maturalnych (oryginalne arkusze egzaminacyjne) oraz typowych zadań z zakresu szkoły ponadgimnazjalnej, podzielonych na działy tematyczne. Wszystko podane w formie krótkich, przejrzystych filmików. Strona prowadzona przez wieloletniego nauczyciela matematyki i doświadczonego egzaminatora. 

MatMat
To serwis, dzięki któremu można przygotować się do matury z matematyki na poziomie podstawowym. Jego unikatową cechą jest to, że podczas trenowania zadań system uczy się umiejętności ucznia i dobiera dla niego indywidualne zadania tak, aby poprzeczka cały czas szła w górę i by mógł w jak najkrótszym czasie dojść do najwyższego poziomu. Więcej można przeczytać tutaj.

 

Powrót na górę strony