Warsztaty z modelowania ryzyka

Data ostatniej modyfikacji:
2014-05-12
Autor: 
opracowanie redakcyjne
Poziom edukacyjny: 
szkoła średnia z maturą

Firma Crisil - Global Research & Analytics (dawniej Irevna) wraz z Instytutem Matematycznym UWr zapraszają na warsztaty z zakresu modelowania ryzyka, bankowości inwestycyjnej  oraz możliwości podjęcia związanej z tym tematem kariery zawodowej. Zajęcia adresowane są do studentów, licealistów i ich nauczycieli. Poprowadzi je Łukasz Wojciechowski - absolwent matematyki na UWr, pracownik zespołu walidacji modeli ryzyka w Crisil, który jednocześnie kończy doktorat z matematyki aplikacyjnej w IM UWr.

Kliknij w plakat, aby go powiększyć.

termin:
czwartek 10 IV 2014, godz. 16:00-17:30

miejsce:
Instytut Matematyczny UWr, sala HS
pl. Grunwaldzki 2/4, 50-384 Wrocław

kontakt:
e-mail: lukasz.wojciechowski@crisil.com
tel. 71 323 2669

Uczestnicy spotkania dowiedzą się, dlaczego absolwenci matematyki są poszukiwani na rynku pracy, na czym polegają projekty dotyczące modelowania ryzyka i jaką matematykę się w nich wykorzystuje, a także jakie są możliwości łączenia kariery korporacyjnej z naukową. Prowadzący będzie też odpowiadał na pytania słuchaczy. Gospodarzem spotkania będzie prof. dr hab. Ewa Damek z IM UWr.

Tego typu kariery zawodowe są bardzo częste na zachodzie, a w Polsce stale jeszcze są rzadkością, ale nasz rynek pracy także będzie rozwijał się w tym kierunku. Jest wiele firm działających w obszarze ekonomiki i bankowości, które oferują ciekawą pracę absolwentom matematyki po specjalnościach aplikacyjnych (ze znajomością statystyki i modelowania stochastycznego, a nie tylko programowania). Instytut Matematyczny UWr ma bardzo dobre kontakty z szeregiem takich firm, które przyjmują studentów matematyki na staże, a absolwentów zatrudniają "na pniu".

 

Powrót na górę strony