Akademia przedszkolaka

Data ostatniej modyfikacji:
2017-05-20
Autor recenzji: 
Olga Mikołajczyk
nauczycielka matematyki i j. angielskiego
Autor: 

Anna Podgórska

 

Wydawca: 

Wydawnictwo Aksjomat
ul. Czapińskiego 3, 30-048 Kraków
tel. 12 6337022
e-mail: marketing@aksjomat.com
www. aksjomat.com

 

Dystrybutorzy: 

Salonik matematyczny "Od smyka do matematyka"
ul. Racławicka 11/1B (wejście od podwórza)
53-149 Wrocław
tel. 71 361 27 41
https://matmaigry.pl/
czynne: poniedziałek–piątek, godz. 9:00–18:00

 

To seria niewielkich książeczek (32 strony formatu A5) przeznaczonych dla dzieci w wieku 5-6 lat z ćwiczeniami sprawdzającymi wiedzę dotyczącą codziennego życia oraz rozwijającymi umiejętności rozpoznawania i zapisywania cyfr i liter, a także zachęcającymi do rozwiązywania matematycznych zagadek i wykonywania podstawowych rachunków. Książeczki są bogato ilustrowane, a przedstawione sytuacje są dowcipne, zachęcają do opowiadania o nich i rozwijania słownictwa. Proponowane ćwiczenia rozwijają spostrzegawczość, pamięć, motorykę, skupianie uwagi i logiczne myślenie. 

Na całość serii składa się sześć kompletów zeszytów poświęconych doskonaleniu poszczególnych umiejętności:

  • Przedszkolak poznaje literki i cyferki
  • Koloruję i piszę literki
  • Koloruję i piszę cyferki
  • Koloruję i piszę wyrazy
  • Zabawy z matematyką
  • Klub Mądrego 6-latka

Pierwsze cztery rodzaje zeszytów to nauka pisania liter i cyfr oraz pierwszych wyrazów połączona z ćwiczeniami rysunkowymi oraz monografią poszczególnych cyfr i liter. Zeszyty arytmetyczne zawierają też pojęcia równości i nierówności oraz proste działania. Zaletą są duże wzory poszczególnych znaków i szerokie linie. Wadą są licznie użyte w tekście zdrobnienia oraz kształty cyfr w druku nieodpowiadające tym wprowadzonym w piśmie odręcznym.

Zabawy z matematyką to ćwiczenia porównywaniu liczb, obliczaniu elementów, wykonywaniu działań arytmetycznych, rozpoznawaniu godzin, a także proste zadania tekstowe oraz łamigłówki logiczne uczące spostrzegawczości, zapamiętywania i skupiania uwagi (labirynty, krzyżówki, kolorowanki i łączenie punktów).

Klub Mądrego 6-latka to wszechstronny test wiedzy dziecka dotyczącej sytuacji z codziennego życia. Każda książeczka zawiera 100 starannie zilustrowanych pytań.

Powrót na górę strony