Matematyka z wesołym Kangurem

Data ostatniej modyfikacji:
2015-09-1
Autor recenzji: 
Olga Mikołajczyk
studentka matematyki UWr
Autor: 

zespół redakcyjny w składzie: Zbigniew Bobiński, Paweł Jarek, Mieczysław Mentzen, Piotr Nodzyński, Andrzej Sendlewski, Adela Świątek, Mirosław Uscki

Wydawca: 

Wydawnictwo "Aksjomat"
ul. Wita Stwosza 1/7, 87-100 Toruń
tel. 56 62 269 41
e-mail: wydwanictwo@aksjomat.torun.pl
http://www.aksjomat.torun.pl

Dystrybutorzy: 

Salonik matematyczny "Od smyka do matematyka"
ul. Racławicka 11/1B (wejście od podwórza)
53-149 Wrocław
tel. 71 361 27 41
https://matmaigry.pl/
czynne: poniedziałek–piątek, godz. 9:00–18:00

 

Seria zbiorów zadań ze wszystkich polskich edycji konkursu Kangur matematyczny od 1992 roku. Z roku na rok uzupełniane o zestawy z kolejnych lat książki pęcznieją i zwiększają format. Wydawane są od początku w tej samej szacie graficznej i kolorystyce. Zbiór żółty zawiera zadania dla kategorii Maluch (kl. 3 i 4 SP) oraz Beniamin (kl. 5 i 6 SP), niebieski - dla kategorii Kadet (kl. 1 i 2 GM) oraz Junior (kl. 3 GM i 1 LO), różowy - Student (kl. 2 i 3 LO).

 

Oprócz zestawów testów w oryginalnej wersji konkursowej (zadania podzielone na grupy za 3, 4 i 5 punktów) zbiory zawierają odpowiedzi oraz rozwiązania, dzięki temu uczeń może korzystać z nich samodzielnie, przygotowując się do rozmaitych konkursów. Wiele jest zadań ciekawych i nietypowych dla standardowych polskich podręczników, dlatego warto, aby nauczyciele wykorzystywali je, w celu urozmaicenia lekcji matematyki. 

W roku 2011 W Polsce odbyła się jubileuszowa dwudziesta edycja "Kangura". Z tej okazji Komitet Organizacyjny Konkursu przygotował specjalne limitowane wydanie zbiorów zadań ze wszystkich lat (1992-2011) we wszystkich kategoriach wiekowych. A że jubileusz zobowiązuje, książki zostały wydrukowana w pełnym kolorze, na papierze kredowym, zszyte i oprawione w twarde okładki. Uczniowie z nich szybko wyrastają, ale nauczycielom taka solidna wersja na pewno przyda się na dłużej.

 

Powrót na górę strony