Centrum analiz biznesowych we Wrocławiu

Data ostatniej modyfikacji:
2009-08-1
Autor: 
Małgorzata Mikołajczyk
pracownik IM UWr

Indyjska firma Irevna otworzy we Wrocławiu centrum tzw. wysokich usług finansowych, które będzie obsługiwało wielkich graczy rynków finansowych z całej Europy. Zatrudni w nim 200 matematyków i fizyków znających angielski i niemiecki, głównie po doktoratach. O tę inwestycję ubiegały się także Warszawa, Praga i Bukareszt. O lokalizacji we Wrocławiu zdecydowały świetne wyniki naszych uczniów i studentów w konkursach i olimpiadach matematycznych oraz rozmowy przeprowadzone na wrocławskich uczelniach.

Do tej pory w Europie Irevna miała przedstawicielstwo tylko w Londynie. Wrocławskie centrum będzie pierwszym w Polsce i w całej Europie Środkowej przedsięwzięciem z segmentu Knowledge Process Outsourcing (świadczenie przez firmę zewnętrzną usług opartych na wiedzy).

W centrum w oparciu o dane oraz wzory i algorytmy matematyczne będą powstawać raporty i analizy rynków finansowych dla największych światowych banków i innych instytucji finansowych. Okazuje się bowiem, że zachowanie kursów giełdowych czy walutowych można wyliczyć z równań podobnych do tych, jakie spotyka się często w matematyce, astrofizyce i hydrodynamice. Za takie raporty światowe instytucje finansowe płacą miliony dolarów.

Należy się liczyć z tym, że wrocławskie centrum ściągnie najlepszych matematyków z całej Polski. Hinduscy inwestorzy zapewnią im mieszkania i komfortowe warunki pracy i płacy.

Więcej o tego typu usługach i możliwościach zatrudnienia można przeczytać na stronie http://www.irevna.com .

 

Powrót na górę strony