Polski Paryż

Data ostatniej modyfikacji:
2009-09-11
Autor: 
Małgorzata Mikołajczyk
pracownik IM UWr

Na zakończonych 29 VIII 2009 roku w Paryżu XXIII Międzynarodowych Mistrzostwach w Grach Matematycznych i Logicznych Polacy zebrali rekordową liczbę 11 medali, z czego komplety kolorów w kategoriach klas III SP i V-VI SP, po 2 medale w kategoriach gimnazjalistów (tu z pierwszych siedmiu miejsc sześć zajęli Polacy) i licealistów (tu z kolei na pierwszych ośmiu miejscach było pięciu Polaków). Wygraliśmy też rywalizację wśród studentów.

Dobrze spisali się zawodnicy z Wrocławia. Wśród klas III SP brązowy medal zdobył Cezary Bednarz z SP Optimum, a wśród gimnazjalistów złoto wywalczył Maciej Dulęba z G 49. Ponadto tato Cezarego - Waldemar Bednarz, inżynier elektronik - był piąty w rywalizacji dorosłych-amatorów, a Grzegorz Wiączkowski, informatyk - szósty wśród dorosłych-profesjonalistów.

Szczegółowe wyniki można znaleźć na stronie http://grymat.im.pwr.wroc.pl .

Reprezentacja Polski tradycyjnie zdobywa w tych zawodach miejsca na podium od wielu lat. Tutaj można przeczytać o sukcesach Polaków w zawodach paryskich w latach 2007 i 2008. Ranga konkursu i rewelacyjne wyniki naszych młodych matematyków osiągane od 2005 roku (od tego czasu reprezentacja Polski przywozi z Paryża minimum po 8 medali) niezmiennie wskazują, jak utalentowana w zakresie nauk ścisłych jest polska młodzież i nie potrafią tego popsuć nawet kolejne (przyznajmy, mało szczęśliwe dla matematyki) reformy edukacji. 

 

Powrót na górę strony