Wrocławianie znów z medalami!

Data ostatniej modyfikacji:
2009-08-1
Autor: 
Michał Śliwiński
nauczyciel w III LO we Wrocławiu

W VI edycji Międzynarodowego Konkursu "Mathematics without Limits", która odbyła się 24 listopada 2007 w tureckim Izmirze, złoto w kategorii młodszej (trzecich klas gimnazjów i pierwszych liceów) oraz brąz w starszej (drugich i trzecich klas liceów) wywalczyli wrocławianie - Łukasz Chrzanowski z klasy Ia LO nr XIV i Dominik Gronkiewicz z klasy IIa LO nr III.

Zaproszona do Turcji 4-osobowa reprezentacja Wrocławia została wyłoniona spośród uczniów III i XIV LO, szkół współpracujących z Instytutem Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego w drodze eliminacji organizowanych na UWr przy współpracy LO nr III we Wrocławiu. Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego Wrocławia i III LO.

Tureccy organizatorzy zaprosili wrocławskich uczniów już po raz trzeci. Również w ub. roku odnieśliśmy tam sukces - brązowy medal w kategorii młodszej zdobył uczeń XIV LO we Wrocławiu, Paweł Totoń.

Konkurs odbywa się w języku angielskim, więc tak też przebiegają eliminacje. Trzeba sprawnie się nim posługiwać, bo zadań jest dużo, a czasu mało...

Więcej o Konkursie, eliminacjach i zadaniach na stronie Fundacji Matematyków Wrocławskich.

Powrót na górę strony