Matematyczne Marsze na Orientację

Data ostatniej modyfikacji:
2009-08-1
Autor: 
Małgorzata Mikołajczyk
pracownik IM UWr

6 października 2007 we wrocławskim parku Szczytnickim odbył się V Wrocławski Matematyczny Marsz na Orientację. Wzięło w nim udział 755 uczestników (uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, studentów oraz nauczycieli i rodziców, niektórzy nawet spoza Dolnego Śląska). Po raz kolejny była to największa popularna impreza na orientację w Polsce.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach okazały się drużyny uczniowskie z SP 93 we Wrocławiu, Gimnazjum nr 49 we Wrocławiu i LO nr XIV we Wrocławiu oraz patrol nauczycielski z SP i Gimnazjum nr 1 w Bogatyni.

Imprezę organizowała Fundacja Matematyków Wrocławskich we współpracy z Liceami nr II i XIII we Wrocławiu przy wsparciu Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia. Zwycięzców uściskiem ręki zaszczycili i wręczyli im puchary, dyplomy i nagrody: wiceprezydent Wrocławia Jarosław Obremski, dyrektor Instytutu Matematycznego UWr Bogdan Mincer oraz dyrektor szkoły będącej gospodarzem zawodów - II LO we Wrocławiu - Jerzy Łysiak.

Zdjęcia z archiwum Wojciecha Obremskiego.

Tydzień później reprezentacje zwycięskich szkół tradycyjnie uczestniczyły w podobnych marszach p.n. Orientuj się i licz w Łodzi. Był to najbardziej udany z dotychczasowych łódzkich występów wrocławskich zawodników. W kategoriach szkół podstawowych i gimnazjów nasi zawodnicy zdobyli pierwsze miejsca, a w kategorii szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych - drugie. Wrócili więc z kompletem pucharów ze wszystkich kategorii.

Zadania, pełne listy zwycięzców, bogata galeria zdjęć z marszu wrocławskiego oraz wyniki z Łodzi są dostępne na stronie http://www.fsmw.uni.wroc.pl/mmno/.

Powrót na górę strony