Wrocławianie wśród laureatów "Papierowego świata"

Data ostatniej modyfikacji:
2010-12-20
Autor: 
Sylwia Szczęsna-Cichoń
nauczycielka w SP 107 Wrocław
Dział matematyki: 
geometria przestrzenna

15 maja 2010 w MDK im. Gałczyńskiego w Krakowie wręczono nagrody tegorocznym laureatom ogólnopolskiego konkursu origami Mój papierowy świat. W gronie wyróżnionych od kilku lat niezmiennie znajdują się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 107 z Wrocławia, uczestnicy szkolnego kółka matematycznego origami prowadzonego przez Sylwię Szczęsna-Cichoń. Uroczystość połączona była z wernisażem wystawy nagrodzonych prac.

W tym roku po raz pierwszy prace podzielono na dwie kategorie: origami płaskiego i przestrzennego. Jury  oceniało je wg następujących kryteriów:

  • wymogi regulaminowe, np. wiek uczestnika, wspólny temat prac danego autora,
  • technika wykonania prac i ich stabilność,
  • oryginalność i estetyka prac,
  • różnorodność elementów w zestawie danego autora.

Jak co roku uczniowie z Wrocławia odnieśli w konkursie znaczące sukcesy. W kategorii origami przestrzennego jedną z ośmiorga laureatów została Natalia Romek z kl. IV (nagroda za prace ZOO z modułu chińskiego), a Michał Turniak z kl. VI zdobył wyróżnienie za prace Dwunasto-dwudziestościan. Gratulujemy! Poniżej prezentujemy zdjęcia nagrodzonych prac.

Tutaj można przeczytać o sukcesach wrocławskich uczniów w tym samym konkursie w roku 2008 i 2009, a szczegóły dotyczące kolejnej edycji konkursu, która odbędzie się w maju 2011 roku, można znaleźć na stronie http://www.mdkgal.com.pl .

 

Powrót na górę strony