Miniatury Lego na Stadionie

Data ostatniej modyfikacji:
2016-02-5
Autor recenzji: 
Jan Dambiec
Organizator: 

Wystawa Klocków legowystawa
ul. Strażacka 37, 43-382 Bielsko-Biała

http://www.wystawaklockow.pl

 

Termin: 

7 XI 2015 - 7 II 2016
w dni powszednie 9.00 - 21.00
w niedziele i święta10.00 - 20.00
Godziny otwarcia wystawy mogą zostać zmienione w dni, kiedy rozgrywane są mecze na stadionie. Informacje są umieszczane na stronie organizatora.

 

Miejsce: 

Stadion Miejski                                                         stadion Wrocław
al. Śląska 1, 54-118 Wrocław

 

Osoba do kontaktu: 

menadżer projektu - Rafał Szymański
tel. 884 988 990
infolinia 71 7575505, godz 9.00-16.00

e-mail

 

Opłata: 
płatny

grupowy 12 zł, indywidualny 12-19 zł w zależności od dnia i pory; dzieci do 95 cm, niepełnosprawne i z domów dziecka - bezpłatnie

Na stadionie miejskim prezentowana jest premierowa, największa w Polsce wystawa budowli z klocków lego. Ekspozycja zajmuje 1,5 tys. m2. Składa się na nią prawie 100 makiet zbudowanych z kilku milionów klocków, które dostarczyło 10 tirów. Wystawa ma charakter edukacyjny, ale może być też dobrą zabawą. Precyzyjnie wykonane repliki najsłynniejszych budowli architektonicznych świata, postaci historycznych i literackich, plenerów filmowych i scen historycznych zapierają dech w piersiach.

lunapark

 Ze słynnych budowli w dziale Lego Architecture na szczególną uwagę zasługują m. in.: kompleks Forum Romanum, opera w Sydney, Biały Dom w Waszyngtonie, Statua Wolności i Empire State Building w Nowym Jorku, Krzywa Wieża w Pizie, Taj Mahal w Agrze oraz londyńskie budowle Big Ben, Tower Bridge i historyczne kamienice. Można tez podziwiać makiete samego wrocławskiego stadionu.

Imponujący jest też największy na świecie model Titanica zbudowany z pół miliona klocków i osiągający 11 metrów długości oraz prawie 3 metry wysokości. Odzwierciedla on wiernie najdrobniejsze szczegóły bryły statku oraz jego wnętrza. Z tą makietą związany jest konkurs dla szkół -za złożenie w dowolnej technice modelu Titanica można wygrać sprzęt sportowy.

Dla fanów X muzy a zwłaszcza Gwiezdnych wojen z okazji premiery VII części przygotowano kolekcję pokazującą około 60 obiektów znanych z filmu, m.in. Star Destroyera, Sokoła Millennium, Gwiazdę Śmierci oraz Dartha Maula, mistrza Yodę i R2-D2. Można obejrzeć także makiety scen z Władcy pierścieni, Indiany Jonesa, C.K. Dezerterów, Simpsonów, Doliny Muminków oraz latające wyspy z Avatara i Harrego Pottera w Hogwarcie.

Star Destroyer

Dorośli, którzy pamiętają czasy stanu wojennego, chętnie obejrzą makiety pokazujące sceny z tych lat. Na miłośników militariów czeka ogromne lotnisko z modelami samolotów z I i II wojny światowej. Dużym zainteresowaniem nie tylko wśród najmłodszych cieszą się interaktywne budowle z Lego Technics, które samodzielnie można wprawić w ruch. Wśród nich są makiety linii kolejowych z jeżdżącymi pociągami, wesołego miasteczka z karuzelami oraz placu budowy z pracującymi maszynami. Pasjonatów znajdą też mozaiki przedstawiające znane postaci współczesne i historyczne, m.in. Jima Morrisona, Boba Marley’a, Baracka Obamę czy Lecha Wałęsę.

Na obejrzenie wystawy warto zarezerwować przynajmniej 1,5 godziny. Najmłodsi po trudach zwiedzania chętnie spędzą czas w strefie zabaw Fun Parku. Można tam samodzielnie budować konstrukcje z klocków lego i duplo (wersja klocków dla najmłodszych). Starszych zainteresuje Brick Wall - klockowa ściana "do pisania" oraz Brick Mosaic Galery - miejsce do "malowania klockami". Dodatkową atrakcją jest kino prezentujące filmy edukacyjne przedstawiające fakty naukowe przez pryzmat klocków Lego. Na miejscu jest także sklep firmowy Lego oferujący zestawy klocków, gadżety, książki i pojemniki na klocki w atrakcyjnych cenach. Kupując bilety on-line, można zaoszczędzić czas i pieniądze.

W artykule wykorzystano zdjęcia ze strony organizatora wystawy.

 

Powrót na górę strony