kwiecień 2022

Data ostatniej modyfikacji:
2022-07-17

Zad. 1. Czerwony Kapturek kłamie w poniedziałki, wtorki i środy. Wilk kłamie w czwartki, piątki i soboty. Pewnego dnia Czerwony Kapturek powiedziała: "Wczoraj cały dzień kłamałam". Wilk odpowiedział: "Ja także". W jakim dniu tygodnia się spotkali?

Zad. 2. W roku dwutysięcznym wiek pewnego młodzieńca był równy sumie cyfr jego roku urodzenia. W którym roku urodził się ów młodzieniec?

Zad. 3. W budynku jest 100 ponumerowanych mieszkań. Każde z nich ma jednego, dwóch lub trzech lokatorów. Łączna liczba mieszkańców lokali od nr. 1 do nr. 52 jest równa 56, a łączna liczba mieszkańców lokali od nr. 51 do nr. 100 jest równa 150. Ile osób mieszka w tym budynku?

 

Wyniki: 

W tym miesiącu 3 punkty zdobyli: Bogusz Boliński I LO Kraków, Daria Bumażnik - chemik z Piechowic, Agata Centkowska - informatyk z Biela, Elżbieta Grzechnik - emerytowana nauczycielka z Radomia, Małgorzata Konarska - nauczycielka z Ostrzeszowa, Monika Kosek - gospodyni domowa z Wrocławia, Joanna Koścień - nauczycielka z Piekar Śląskich, Agata Leśnicka z Gdańska, Krystyna Lisiowska - redaktor z Warszawy, Piotr Mazur - specjalista systemów ERP ze Złotoryi, Edward Nowicki - informatyk z Poznania, Andrzej Piasecki - administrator IT z Oleśnicy, Emilia Stadnicka I LO Kraków,  Bartosz Tłok - nauczyciel z Mikołowa, Tomasz Tomiczek - nauczyciel z Lipowej, Michał Węgrzyn - ALO PWr Wrocław, Janusz Wieczorek - emerytowany nauczyciel z Sandomierza, Igor Wojtasik I LO Jelenia Góra.

 

Odpowiedzi: 

Zad. 1. Wilk z Czerwonym Kapturkiem spotkali się w czwartek.

Zad. 2. Młodzieniec urodził się w 1981 roku. W roku 2000 miał 19 lat.

Zad. 3. W budynku mieszka 200 osób.

 

Powrót na górę strony