EduROM - matematyka

Data ostatniej modyfikacji:
2009-11-20
Autor recenzji: 
Aldona Olechno
nauczycielka w SP 28 we Wrocławiu
Poziom edukacyjny: 
szkoła podstawowa
gimnazjum
szkoła średnia z maturą
szkoła profilowana zawodowa
Wydawca: 

Young Digital Planet S.A.

EduROM to seria edukacyjnych programów komputerowych podzielonych na pakiety przedmiotowe przeznaczone dla różnych poziomów nauczania. Mogą pracować w wersji jednostanowiskowej i sieciowej. Wzbogacają warsztat pracy nauczyciela, pozwalają na urozmaicenie lekcji i na wyćwiczenie szeregu umiejętności w sposób odmienny od tradycyjnego.

Pracując z tymi programami uczniowie często przekonują się, że strach przed matematyką ma tylko wielkie oczy, że ułamki są zupełnie proste, a wyrażenia algebraiczne nie muszą sprawiać problemów. Każdy temat zawiera szczegółowe wyjaśnienia poszczególnych treści, przykładowe rozwiązania zadań oraz zestaw ćwiczeń utrwalających i sprawdzających.

Dużą pomocą w pracy z uczniami w klasie jest wykorzystanie sieci eduLAN. Pozwala ona na sterowanie pracą poszczególnych uczniów ze stanowiska nauczyciela, który może na przykład zablokować dostęp wybranych użytkowników do przycisku sprawdzenia i do wyników, a pracę wybranego ucznia może prezentować na wszystkich komputerach i wspólnie z klasą ją analizować.

Zniechęcająca może być tylko cena pakietu na jedno stanowisko. Matematyka dla gimnazjum kosztuje 169 zł.

 

Zastosowanie w szkole: 

wszystkie treści podstawy programowej

Ktokolwiek wie...

A ja słyszałam, że te programy są mało ciekawe, a ćwiczenia bardzo szablonowe. Może odezwie się ktoś jeszcze, kto używał tego w klasie.

 

Niezbyt ciekawe

Programy rzeczywiście nie są zbyt ciekawe. A ćwiczenia dłuuugie.

eduromy to świetna opcja od

eduromy to świetna opcja od podstawówki do ponadgim sie na nich uczyłem i zawsze były same 5 i 6. od kilku lat nowa era i inne podręczniki maja dołączane płytki. Porównywałem materiał i to jest to samo tylko w nowej odsłonie inaczej budowany program. Treść filmy dźwięki wszystko to samo

Powrót na górę strony