Strony nauczycieli

Data ostatniej modyfikacji:
2012-04-20

Tu zamieszczamy linki do stron nauczycieli matematyki lub innych przedmiotów oraz rodziców, które (wśród innych tematów) zawierają jakieś treści związane z matematyką lub jej nauczaniem. Zgłoś swoją stronę!

 

 

Strona Sylwii Szczęsnej-Cichoń
Uczy matematyki i przyrody w SP 107 Wrocław. Jej teczka internetowa zawiera prezentacje z astronomii, matematyki (zasada szufladkowa Dirichleta, metryki, twierdzenie Eulera) i przyrody (ptaki).

Strona Katarzyny Kopeć
Uczy matematyki w GM w Miłkowicach (dolnośląskie). Strona zawiera użyteczne linki (testy gimnazjalne, przepisy prawa oświatowego, oprogramowanie), opisy szkolnych konkursów, zdjęcia prac wykonanych w technice origami i wyszywanki.

Strona Joanny Palińskiej
Uczy matematyki w SP 1 w Kątach Wrocławskich. Są tu referaty pedagogiczne dla rodziców, można zagrać w sudoku, rozwiązać krzyżówki matematyczne, pooglądać modele brył i wyszywanki matematyczne.

Strona Bronisława Pabicha
Uczy matematyki w Liceum Ekonomicznym w Wieliczce. Jest tu dużo matematyki "na żywo", przykłady wykorzystania Geometrii Cabri w nauczaniu, scenariusze lekcji i wykłady popularne o matematyce.

Strona Eugeniusza Jakubasa
Doradca metodyczny w Zamościu, uczy matematyki w I SLO w tym mieście, autor zbiorów zadań. Strona zawiera przede wszystkim zadania i materiały do prowadzenia lekcji z kalkulatorem i komputerem oraz artykuły o nauczaniu matematyki w szkole średniej. 

Strona Ryszarda Gila
Uczy matematyki w SP 6 w Jeleniej Górze. Jest tu dużo zadań konkursowych i projektowych dla SP, scenariusze lekcji, łamigłówki.

 

Blogi matematyczne

Blox matematyczny
Ciekawostki, gry logiczne, zagadki, humor, matematyczne origami, zadania.

Blog tutorski
Autor tłumaczy podstawowe zagadnienia z zakresu arytmetyki liczb całkowitych, ułamków i procentów.

 

Powrót na górę strony