Ekonomiczne


Redaktor działu:
Joanna Polechońska (jpolechonska(at)wp.pl)
nauczycielka w Gimnazjum nr 1 we Wrocławiu


Matematyka i Ekonomia dla SP (VI)

Konkurs promuje edukację ekonomiczną wśród uczniów szkół podstawowych, uczy przedsiębiorczości i podejmowania decyzji dotyczących m.in. lokat, kredytów i buchalterii domowej. Honorowy patronat nad konkursem objął dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia.


Matematyka i Ekonomia dla GIM i VII SP (XII)

Konkurs promuje edukację ekonomiczną wśród gimnazjalistów, uczy przedsiębiorczości i podejmowania decyzji dotyczących m.in. lokat, kredytów i buchalterii domowej. Partnerem edukacyjnym imprezy jest Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, a patronat nad nią objął Dyrektor Departamentu Edukacji.


Komiks ekonomiczny (X)

To innowacyjny projekt edukacyjny, którego celem jest przedstawienie zagadnień związanych z gospodarką w przystępnej formie obrazkowej, ciekawej dla odbiorcy w każdym wieku. Składa się z konkursu na najlepsze komiksy i animacje o tematyce ekonomiczno-społecznej, a następnie na bazie wybranych prac eksperci opracowują scenariusze lekcji WOS-u i podstaw przedsiębiorczości, które przekazywane są bezpłatnie wraz z antologią komiksową nauczycielom gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.


Gimnazjalna Olimpiada Przedsiębiorczości (III)

To jedyny ogólnopolski konkurs adresowany do gimnazjalistów, którzy interesują się ekonomią i przedsiębiorczością. Jego celem jest kształtowanie przedsiębiorczych postaw i zachowań, zachęcenie do zdobywania wiedzy o gospodarce oraz lepsze przygotowanie do wyzwań współczesnego świata. Formy zadań są zróżnicowane. Uczestnicy pracują indywidualnie i w zespołach. Rozwiązują testy teoretyczne, biorą udział w grze menadżerskiej, prowadzą zespołowo wirtualne przedsiębiorstwa oraz rywalizują w turnieju wiedzy. 


Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej (IV)

Kolejny z "testów narodowych" - tym razem Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej - odbył się po raz pierwszy w styczniu 2012 we Wrocławiu. Jego IV edycja odbędzie się w lutym 2015 w Katowicach. W konkursie mogą brać udział osoby pełnoletnie, a wszyscy mogą oglądać transmisję "na żywo". Organizatorami testu i fundatorami nagród są Narodowy Bank Polski i Telewizja Polska. To przedsięwzięcie znakomicie popularyzuje wiedzę ekonomiczną i daje możliwość jej poszerzenia.

Powrót na górę strony