Tropem wrocławskich skarbów


Redaktor działu:
Michał Śliwiński (msliw(at)math.uni.wroc.pl)
pracownik IM UWr
Data ostatniej modyfikacji:
2015-10-3

REGULAMIN

 • Liga zadaniowa trwa od października do czerwca w każdym roku szkolnym.
 • Liga jest otwarta dla wszystkich, niezależnie od wieku. Można w niej startować indywidualnie, w parach (z rodzicem lub kolegą) albo w grupach 3-osobowych. Prowadzony jest jeden wspólny ranking zawodników i grup.
 • Do Ligi można przystąpić w dowolnym momencie i robić dowolnie długie przerwy.
 • Pierwszego dnia miesiąca publikowane są 3 zadania poszukiwawcze.
 • Rozwiązania dowolnej liczby bieżących zadań należy nadsyłać do końca danego miesiąca (decyduje data wysłania e-maila lub data stempla pocztowego).
 • Rozwiązania (o ile nie podano inaczej, wystarczą same odpowiedzi) należy przesyłać
  e-mailem na adres: mikolaj@math.uni.wroc.pl albo tradycyjną pocztą na adres:
  Małgorzata Mikołajczyk, Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego
  pl. Grunwaldzki 2/4, 50-384 Wrocław.
 • W temacie e-maila lub na kopercie należy wpisać "WROCŁAWSKIE SKARBY - Liga zadaniowa WPM".
 • Rozwiązania ocenianie są zero-jedynkowo. Dopuszczone są też połówki punktu.
 • W pierwszej korespondencji należy podać imię i nazwisko oraz adres pocztowy zawodnika lub kapitana drużyny i jej skład. Nie może on ulec zmianie w czasie roku szkolnego. Uczniów prosimy też o podanie nazwy szkoły, a dorosłych - wykonywanego zawodu.
 • Trzeciego dnia każdego miesiąca publikowane są odpowiedzi i wskazówki do rozwiązań zadań z ostatniej rundy ligi, a piętnastego - wyniki i aktualny ranking ustalony na podstawie sumy punktów z poszczególnych miesięcy.
 • Na zakończenie każdej edycji najlepsi zawodnicy oraz autorzy wyjątkowo ciekawych rozwiązań w poszczególnych miesiącach otrzymują nagrody-niespodzianki, które wysyłamy pocztą.

 

Liga

Z przyjemnością rozwiązywałam zadania z tej ligi, odkrywając Wrocław. Dziekuję.

Tropem wrocławskich skarbów

Szanowna Pani.

Z przykrością piszę do Pani, gdyż nie sądziłam, że tak znana i znacząca osoba jak Pani z taką łatwością lekceważy trud i zaangażowanie młodych ludzi.
Przez dziewięć miesięcy moje dziecko wyszukiwało w internecie, książkach, czasopismach , wreszcie podczas wycieczek informacji o Wrocławiu w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania zadawane w lidze Tropem wrocławskich skarbów. Nie zważało na brak regulaminowych Państwa odpowiedzi. Cieszyło się z każdego, związanego z rozwiązywaniem zadań sukcesu. No i wreszcie na samym końcu dowiedziało się, że trud się opłacił, bo zdobyło największą ilość punktów.
Szkoda, że nie znaleźliście Państwo czasu na przesłanie zwycięzcą zwykłych słów gratulacji. Pełen szacunek dla Państwa podejścia pedagogicznego do młodych ludzi, myślę, że tę sytuacje zapamiętają do końca życia. I żeby była jasność nie chodzi tu o przesłanie zgodnej z regulaminem nagrody, a o zwykłe słowo- gratulujemy. Szkoda, że nie stać Państwa na czysto ludzki gest.

Z mimo wszystko, wyrazami szacunku,
niemile zaskoczona mama Michaliny

Powrót na górę strony