Czasopisma dydaktyczne


Redaktor działu:
Marta Majewska (majek.m(at)interia.pl)
nauczycielka w SP 83 we Wrocławiu


Matematyka w Szkole

Matematyka w Szkole nr 4 (76)/2015

Pismo wychodzące od 1999 roku, w latach 2001-2010 podzielone na osobne edycje dla nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów oraz dla nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych (patrz poniżej), od marca 2010 powróciło do jednolitej edycji wspólnej dla wszystkich poziomów edukacyjnych. Nie zmieniła się natomiast koncepcja i zawartość czasopisma, które informuje o organizacji systemu edukacyjnego w Polsce i na świecie oraz dostarcza pomysłów i gotowych materiałów na lekcje, kółka i konkursy matematyczne.


Matematyka

miniatura okładki czasopisma Matematyka nr 11 grudzień 2014 (412)To czasopismo dla nauczycieli uczących na wszystkich poziomach edukacyjnych i w różnych typach szkół. Ma nieco akademicki charakter, choć jego głównym zamierzeniem jest poszerzanie wiedzy nauczycieli i pomoc w ich pracy zawodowej. Czasopismo zawiera artykuły o matematyce współczesnej i jej historii, teksty z teorii nauczania, refleksje nad stanem współczesnej oświaty oraz materiały metodyczne, w tym dużo zadań. Od kilku lat każdy numer ma swojego "patrona", sławnego matematyka, któremu poświęcony jest pierwszy artykuł. Pismo wychodzi od 1948 roku.


Matematyka w Szkole (dla nauczycieli SP i GIM)

Matematyka w Szkole nr 53 (I-II 2009)Pismo skierowane do nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów wychodziło w latach 2001-2010 równolegle z wersją dla nauczycieli ze szkół ponadgimnazjalnych - czytaj w artykule poniżej. Znaleźć w nim można było dużo gotowych materiałów do wykorzystania na lekcjach, kółkach matematycznych i zajęciach wyrównawczych. Publikowane były głównie artykuły nauczycieli matematyki, którzy chcieli podzielić się swoimi pomysłami i doświadczeniami z innymi.


Matematyka w Szkole (dla nauczycieli szkół średnich)

Matematyka w Szkole (dla nauczycieli szkół średnich) nr 41 (I-II 2010)Pismo zostało wyodrębnione z "Matematyki w szkole" adresowanej do wszystkich nauczycieli i było wydawane w latach 2001-2010 z myślą o nauczycielach liceów i techników (istniała w tym czasie także wersja dla nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów - czytaj w artykule powyżej). Taki podział na pewno obu wersjom wyszedł na dobre. Czasopismo udzielało porad metodycznych, dostarczało gotowych materiałów do prowadzenia lekcji, informowało o zmianach w systemie edukacyjnym.

Powrót na górę strony