Wypożyczalnie gier

Gry planszowe są ciekawym i pożytecznym sposobem spędzania czasu w towarzystwie rodziny lub znajomych, zwłaszcza w czasie pandemii, kiedy po kilku godzinach zajęć zdalnych dziennie, komputer zdecydowanie się wszystkim przejadł. Ponieważ gry planszowe do tanich raczej nie należą, doskonałym rozwiązaniem jest odwiedzenie wypożyczalni gier. Wybór jest w nich ogromny, a obsługa chętnie wytłumaczy zasady i doradzi, co wybrać. W tekście zebraliśmy adresy wypożyczalni gier z terenu Wrocławia.


Oznaczenia gier

Każda gra powinna mieć czytelne oznaczenia na pudełku zawierające informacje dla kogo jest przeznaczona. Ułatwia to wybór w sytuacji, gdy nie znamy reguł danej gry i nie ma możliwości rozpakowania produktu w sklepie (na opiniach sprzedawców w tym względzie nie zawsze można polegać). Prezentujemy zestawienie powszechnie używanych ikon i ich znaczeń.


Układ tematyczny

Ze względu na dużą liczbę zrecenzowanych w tym dziale książek ułożyliśmy je w kolejności tematycznej. Aby ułatwić korzystanie z tej strony, do każdego tematu podajemy numery podstron oraz liczbę związanych z nim pozycji książkowych.


Domino

Domino to gra powstała prawdopodobnie w XII w. w Chinach i stamtąd Marco Polo przywiózł ją do Europy w XIII w. Używa się w niej płytek nazywanych kamieniami. Każdy z nich podzielony jest na dwa kwadratowe pola. Na każdym z pól znajduje się pewna liczba oczek (od 0 do 6, w układzie jak na kostce do gry). Każdy układ oczek jest reprezentowany na jednym z kamieni. Ile kamieni jest w zestawie domino?


Zimowa Szkoła Matematyki (XXXIII)

Organizowane od 1989 roku w górach Dolnego Śląska i Opolszczyzny przyciągnęły w sumie ponad 2500 młodych wielbicieli Królowej Nauk. Odbywają się z reguły tydzień po dolnośląskich feriach zimowych i oferują uczestnikom (licealistom i szczególnie uzdolnionym gimnazjalistom) interesujące wykłady i warsztaty, wycieczki w góry, kuligi, logiczne gry terenowe, wieczory z matematyką na wesoło i wiele innych atrakcji.

Powrót na górę strony