Wrocław Games Fest (VIII)

Data ostatniej modyfikacji:
2018-12-28
Autor recenzji: 
Małgorzata Mikołajczyk
pracownik IM UWr
Organizator: 

Klub Gier Planszowych
przy Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu

Stowarzyszenie "Druga Runda"

XV LO we Wrocławiu

www.wroclawgamesfest.pl

 

Termin: 

17-18 listopada 2018
sobota, godz. 10-20
niedziela, godz. 10-18

 

Miejsce: 

Hala Sportowa Uniwersytetu Przyrodniczego
ul. Chełmońskiego 43, 51-630 Wrocław

 

Osoba do kontaktu: 

Maciej Smiatacz
tel. 605 680 770
e-mail: maciej.smiatacz@interia.pl

 

Opłata: 
bezpłatny

 

 

 

Współtwórcy znanego już we Wrocławiu festiwalu gier planszowych Gratislavia zapraszają na III edycję nowego wydarzenia planszówkowego. Wszyscy złaknieni ambitnej rozrywki znajdą tu stoły suto zastawione najnowszymi grami (ok. 250 różnych gier czołowych wydawców polskich i zagranicznych). Organizatorzy przewidzieli też wiele konkursów z nagrodami. Wstęp na imprezę jest wolny.

 

 

Ideą festiwalu jest promowanie współczesnych gier planszowych jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: zarówno początkujący gracze, jak i stare wygi, najmłodsze dzieci oraz osoby niezupełnie i zupełnie już dorosłe, miłośnicy gier strategicznych i logicznych, przy których trzeba nieźle wytężać umysł, oraz lekkich i przyjemnych gier towarzyskich, wciągających na długo gier negocjacyjnych, handlowych i licytacyjnych oraz krótkich gierek karcianych.

Na miejscu czekać będą wolontariusze, którzy pomogą wybrać odpowiednią grę, wytłumaczą jej reguły i będą służyć pomocą, opieką i informacją. Będą też stoiska handlowe, więc z ulubioną grą można będzie wrócić do domu i zagrać w nią od razu albo zapakować komuś bliskiemu pod choinkę.

 

 

Powrót na górę strony