Stypendiada Wczesnoszkolna "Plusik"

Data ostatniej modyfikacji:
2015-09-13
Autor: 
Joanna Polechońska
Organizator: 

Firma Edukacyjna „Orzeł”, Oddział w Skierniewicach
ul. Trzcińska 21/23, 96-100 Skierniewice
e-mail: stypendiada@wp.pl
tel./faks 46 833 90 51, tel. kom. 798 760 266

Terminy: 

zgłoszenia: 26 października - 6 listopada 2015
test: 3 grudnia 2015

 

Jest to konkurs ogólnopolski adresowany do uczniów klas II i III SP (odbywa się też w wersji Plus dla klas 4-6 oraz Plus dla gimnazjalistów). Ma formę testu jednokrotnego wyboru składającego się z 20 pytań z zakresu elementarnej arytmetyki i rozwiązywania zadań tekstowych.

Spośród uczestników jury wyłania stypendystów i laureatów. Nagrodą główną jest 2-miesięczne stypendium. Dodatkową nagrodą dla tzw. Złotych Orłów, czyli najlepszych uczestników ze szkół, które zgłosiły do Stypendiady powyżej 100 uczniów i uzyskały najlepszy średni wynik w kraju, jest 6-dniowa wycieczka do Paryża połączona ze zwiedzaniem EuroDisneylandu i Parku Asterixa.

 

Historia: 

I edycja konkursu odbyła się w roku 2005.

 

Skrót regulaminu: 
  • Warunkiem przystąpienia do konkursów jest przesłanie organizatorowi faksem lub tradycyjną pocztą karty zgłoszenia minimum 10 uczestników ze szkoły.
  • Konkurs ma formę testu jednokrotnego wyboru składającego sie z 20 zadań, który uczniowie rozwiązują  w czasie 75 minut. Zadania są podzielone na 4 grupy w zależności od stopnia trudności (od 1 do 4 pkt za prawidłową odpowiedź w danej grupie). W sumie uczestnik może zdobyć 50 punktów.
  • Spośród najlepszych uczestników jury wyłania stypendystów i laureatów. Dwumiesieczne stypendia naukowe otrzymują wszyscy, którzy uzyskają maksymalną liczbę 50 punktów. Laureaci otrzymują nagrody książkowe. Dodatkową nagrodą jest 6-dniowa wycieczka do Paryża dla najlepszych uczniów ze szkoły,  która zgłosi do Stypendiady co najmniej 100 uczestnikówktórych i uzyska najlepszy średni wynik w kraju.

  

Powrót na górę strony