Jagielloński Turniej Matematyczny (III)

Data ostatniej modyfikacji:
2019-11-24
Autor: 
Małgorzata Mikołajczyk
pracownik IM UWr
Organizator: 

Wydział Matematyki i Informatyki
Uniwersytetu Jagiellońskiego
ul Łojasiewicza 6, Kraków

strona domowa konkursu

strona konkursu na FB

 

Patronat:

Fundacja mBanku
Polskie Towarzystwo Matematyczne

 

Terminy: 

I etap: 1-31 listopada 2019
II etap: 19 stycznia 2020
finał: 29 lutego - 1 marca 2020

 

Konkurs jest skierowany do licealistów z całej Polski. Składa się z trzech etapów, dwóch elektronicznych i stacjonarnego finału odbywającego się na na Wydziale Matematyki i Informatyki UJ w Krakowie. W I etapie uczestnicy mają miesiąc na rozwiązanie 20 zadań przypisanych do ich indywidualnego konta na stronie internetowej. Najlepsi przechodzą dalej. II etap składa się  z 15 łatwiejszych zadań, na których rozwiązanie uczestnicy mają 3 godziny. Finał trwa dwa dni. Pierwszego uczestnicy rozwiązują dwa testy, które wyłaniają zwycięzców, a drugiego - mają okazję poznać bliżej konkurentów podczas rozrywkowych mini-zawodów matematycznych. Tego dnia są też ogłaszane wyniki rywalizacji oraz wręczane są nagrody.

 

Historia: 

Konkurs jest organizowany od roku szkolnego 2017/18.

 

Skrót regulaminu: 
  • Każdy uczestnik musi założyć indywidualne konto na stronie domowej konkursu. Jest to równoznaczne ze zgłoszeniem udziału w konkursie i akceptacją jego regulaminu. Konieczne jest podanie adresu e-mail, który służy do aktywowania konta.
  • Po zalogowaniu w zakładce "Zadania" od 1 XI pojawia się komplet zadań konkursowych, które należy rozwiązyać do końca miesiąca i wpisywać wyniki na stronie, będąc zalogowanym na swoje konto. Wpisane wcześniej odpowiedzi można poprawiać.
  • Po zakończeniu I etapu na stronie konkursu w indywidualnym rapoorcie można poznać swoje wyniki i dowiedzieć się, czy zostało się zakwalifikowanym do II etapu.
  • Do finału przechodzą wszyscy uczestnicy, którzy przekroczą próg eliminacyjny. Pewna pula miejsc przewidziana jest też dla najlepszych osób ze szkół, w których nikt nie przekroczył tego progu. 
  • Nagrody w Turnieju sponsoruje Fundacja mBanku i Polskie Towarzystwo Matematyczne.

Powrót na górę strony