czerwiec 2017

Data ostatniej modyfikacji:
2017-07-9

Zad. 1. O czterech koleżankach wiadomo, że każda wykonuje inny zawód oraz że Maja i tancerka są wyższe od Dominiki, Lidka i malarka urodziły się w styczniu, ale jedna jest o rok starsza od drugiej, pianistka jest najniższa z całej czwórki, a wczoraj gdy Zofia i skrzypaczka były na koncercie, Dominika i pianistka były na wystawie. Jaki zawód wykonuje każda z koleżanek?

Zad. 2. Uzupełnij diagram tak, aby w każdym wierszu wystąpiły cyfry od 0 do 9, a suma liczb w każdej kolumnie zgadzała się z liczbą podaną w wierszu ostatnim. W odpowiedzi podaj dopisane liczby kolejnymi kolumnami.

Zad. 3. Podczas gminnych zawodów lekkoatletycznych o puchar przechodni wójta Rydzonia odbył się jak co rok bieg na 300 m. W tym roku jednak zmieniono zasady startów. Sygnałem startowym był strzał z pistoletu, a nie, jak wcześniej, machnięcie ręką. Bieg wygrał Stefan z czasem gorszym o 0,5 s od zeszłorocznego rekordu. Nie bijąc rekordu zawodów, traci się szanse na nagrodę. Ale Stefan oddał sprawę do sądu i wygrał nagrodę główną. Jak tego dokonał?

 

Powrót na górę strony