Widać, że było z tym dużo roboty. NIE zamieszczajcie siatek, bo trzeba by mi było kartonu formatu A0, 5 tubek kleju, 1/2 roku pracy, super dokładności i ze 3 osoby do pomocy.
Urszula Marciniak - absolwentka matematyki na Uniwersytecie Warszawskim, założycielka wydawnictwa Logi (które działa już od 20 lat), propagatorka łamigłówek logicznych i kultury matematycznego myślenia. Zmarła w 2016 roku w wieku zaledwie 39 lat. Upamiętnia ją rozgrywany od 9 lat w rocznicę jej urodzin łamigłówkowy Memoriał.
W styczniu rozegrane zostaną eliminacje do IX edycji Memoriału Urszuli Marciniak. Na Dolnym Śląsku przystąpi do nich ponad 120 szkół oraz ponad 140 zawodników dorosłych. Zawody finałowe odbędą się w marcu, w ośmiu miastach akademickich w Polsce.
Asia i Basia grają w następującą grę: na przemian piszą na tablicy cyfry (od lewej do prawej), aż do uzyskania liczby 2025-cyfrowej. Asia wygrywa, jeśli uzyskana liczba będzie mieć dzielnik postaci 17...7. Kto ma strategię wygrywającą w tej grze?
W styczniu zapraszamy na warsztaty Piotra Pawlikowskiego z Kluczborka - nauczyciela i modelarza. Uczestnicy wykonają niezwykłe papierowe kumiko o ciekawych własnościach matematycznych.
André Ampére, francuski fizyk i matematyk (1775-1836), stwierdziwszy pewnego razu brak zegarka, wysłał list do przyjaciela, u którego spędził ostatni wieczór. Zapytywał w nim, czy przypadkiem nie zostawił u niego zegarka. Adresat, przeczytawszy list, zobaczył w postscriptum: Przed chwilą znalazł się mój zegarek, więc nie trudź się poszukiwaniem.
SUPER!!!!!
Widać, że było z tym dużo roboty. NIE zamieszczajcie siatek, bo trzeba by mi było kartonu formatu A0, 5 tubek kleju, 1/2 roku pracy, super dokładności i ze 3 osoby do pomocy.
Zapewniam, że nie wystarczy
Zapewniam, że pół roku nie wystarczy. Najbardziej pracochłonne modele wymagają ok. 100-120 godzin pracy, co daje góra jeden model miesięcznie.