Jak sobie z tym radzić?

Data ostatniej modyfikacji:
2016-03-19
Autor recenzji: 
Olga Mikołajczyk
studentka matematyki na UWr
Autor: 

Marcin Braun - matematyk, autor podręczników do matematyki i fizyki oraz powieści "Krojcok", założyciel i wieloletni redaktor czasopisma dla nauczycieli Matematyka w Szkole

Wydawca: 

Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe
al. Grunwaldzka 413,  80-309 Gdańsk
tel. 58 340 63 63, fax: 58 340 63 61
e-mail: gwo@gwo.pl
http://www.gwo.pl

 

Jest to seria poradników dla uczniów z różnych działów matematyki, w której autor tłumaczy kluczowe pojęcia z programu nauczania i uczy samodzielnego rozwiązywania zadań (standardowych i o podwyższonym stopniu trudności). Książki są napisane prostym, zrozumiałym językiem, a tok myślenia zilustrowany jest wieloma przykładami. Na końcu każdego rozdziału jest kilka zadań do samodzielnego rozwiązania ze wskazówkami. Poniżej przedstawiamy poszczególne książki z tej serii.

 

Procenty. Jak sobie z nimi radzić

Książka adresowana do uczniów gimnazjum i wszystkich typów szkół ponadgimnazjalnych. Krok po kroku uczy rozwiązywania różnych typów zadań, w których występują obliczenia procentowe.

 

Konstrukcje geometryczne. Jak sobie z nimi radzić

Książka adresowana do uczniów gimnazjum, liceum i technikum. Tłumaczy, na czym polegają konstrukcje geometryczne, które są wykonalne, a które nie i dlaczego. Uczy samodzielnego rozwiązywania zadań konstrukcyjnych. Zrozumienie poszczególnych etapów konstrukcji ułatwiają liczne rysunki. Zadania podzielono na konstrukcje podstawowe oraz te, wykorzystujące kąty środkowe i wpisane, twierdzenie Pitagorasa i twierdzenie Talesa.

 

Twierdzenia w geometrii. Jak sobie z nimi radzić

Książka adresowana d uczniów gimnazjum, liceum i technikum. Tłumaczy, co to jest twierdzenie i twierdzenie odwrotne, kto je wprowadził do matematyki oraz na czym polega dowodzenie twierdzenia. Zawiera dowody najważniejszych twierdzeń geometrycznych i pokazuje sposoby odkrycia tych dowodów. Na licznych przykładach uczy samodzielnego dowodzenia prostych twierdzeń z geometrii. Podążanie za tokiem rozumowania ułatwiają przejrzyste rysunki. Zadania podzielono na te, wykorzystujące przystawanie kątów, przystawanie trójkątów, pola figur, twierdzenie Talesa i podobieństwo.  

 

Powrót na górę strony