marzec 2024

Data ostatniej modyfikacji:
2024-07-1

Zad. 1. Pewien magik miał szklankę napełnioną po brzegi. Trzymając ją nad głową, upuścił ją na dywan, nie rozlewając ani kropli wody. Jak to możliwe?

Zad. 2. Rozwiąż rebus: f[nędza Λ rozpacz]

Zad. 3. W białych polach diagramu ustaw lampki tak, aby wszystkie jego pola były oświetlone. Lampka oświetla pola znajdujące się w tym samym wierszu i kolumnie co pole z lampką (także pole z lamką), aż do pierwszego czarnego pola, które blokuje światło. Żadna lampka nie może oświetlać innej lampki. Liczby na ciemnych polach oznaczają, ile lampek graniczy z tym polem bokiem kratki. W rozwiązaniu podaj, ile lampek znajduje się w kolejnych wierszach diagramu.

 

Wyniki: 

W tym miesiącu punkty zdobyli:

  • 3 pkt. - Piotr Mazur - specjalista systemów ERP ze Złotoryi, Joanna Miłkowska - pracownik biurowy ze Stalowej Woli, Dąbrówka Mocha - kontroler finansowy z Wrocławia, Kasper Przenzak - analityk ryzyka z Krakowa, Tomasz Tomiczek - nauczyciel z Lipowej, Marzena Wąsiewicz - nauczycielka z Kajetan, Michał Węgrzyn - ALO PWr Wrocław,
  • 2 pkt. - Daria Bumażnik - doktorantka na WCh UWr, Agata Leśnicka - lekarz z Gdańska, Krystyna Lisiowska - redaktor z Warszawy, Edward Nowicki - informatyk z Poznania.

 

Odpowiedzi: 

Zad. 1. Szklanka była wypełniona np. mąką.

Zad. 2. Rozwiązanie to "obraz nędzy i rozpaczy".

Zad. 3. Rozwiązanie przedstawia diagram.

 

Powrót na górę strony