nagrodzeni 2015/16

W roku szkolnym 2015/16 w Lidze Łamigłówkowej brało udział 58 osób. Mamy nadzieję, że zadania Wam się podobały. Cieszy nas to, że wielu zawodników bawi się rozwiązywaniem naszych łamigłówki już od kilku lat jak również i to, że co rok dochodzą nowe osoby. Wszystkich serdecznie zapraszamy do zmagań w następnej edycji od października. Poziom Ligowiczów był jak zwykle bardzo wysoki i wyrównany, o czym świadczą końcowe wyniki. Zmagania między najlepszymi trwały przez 9 miesięcy, a i tak nie udało się rozstrzelić czołówki.

 

Laureatami Ligi Łamigłówkowej w roku szkolnym 2015/16 zostali (w nawiasach podajemy zdobyte liczby punktów na 27 możliwych):

I miejsce (25 pkt) ex aequo
Antoni Buraczewski - uczeń SP 107 we Wrocławiu
Dawid Kubicki
- student informatyki na UJ
Wojciech Tomiczek
- inżynier z Lipowej

II miejsce (24 pkt) ex aequo
Jacek Bagiński - nauczyciel matematyki z Krakowa
Piotr Mazur
- urzędnik ze Złotoryi
Andrzej Piasecki
- administrator IT z Oleśnicy
Jarosław Rybczyński
- pracownik naukowy UŚ
Tomasz Stempniak
- uczeń I LO w Ostrowie Wielkopolskim
Marzena Wąsiewicz
- informatyk a obecnie gospodyni domowa z Kajetan

III miejsce (23,5 pkt)
Bartosz Czyżewski
– uczeń I LO w Jeleniej Górze

IV miejsce (23 pkt) ex aequo
Krystyna Lisiowska
- redaktor z Warszawy
Michał Kępiński
- uczeń Społecznego Liceum Ogólnokształcące w Żarach

Gratulujemy! Nagrody wysyłamy pocztą.

Dziękujemy wszystkim tegorocznym uczestnikom za wspólną zabawę podczas Ligi Łamigłówkowej. Uczniów zapraszamy od października do kolejnych edycji lig szkolnych, dla szkół: Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych oraz z Matematyki Finansowej i z Analizy danych, a dorosłych do udziału w pozostałych ligach otwartych: Geometrycznej, Kalkulatorowo-Komputerowej, Lingwistycznej, z Historii Matematyki, lidze Tropicieli Wrocławskich Skarbów i w nieustającym Maratonie zadaniowym. Informujemy, że w przyszłym roku szkolnym uruchomimy nową otwartą dla wszystkich ligę zadaniową z gier strategicznych.

 

Powrót na górę strony