rok szkolny 2008/09

Data ostatniej modyfikacji:
2009-09-27

Tu prezentujemy archiwalne zadania Ligi "Z kalkulatorem i komputerem" z poszczególnych miesięcy roku szkolnego 2008/09 z wynikami i rozwiązaniami.

 

Kto układa zadania

Wygląda na to, że cześć tych zadań układają uczniowie. Może jednak w przyszłym roku ktoś by kontrolował to, co wypisują. Mnie się aż nie chciało wierzyć, że takie bzdety można napisać, szczególnie przy kalkulatorze, dopóki mi dziecko nie pokazało tych zadań. Jako fizyk jestem bardzo zmartwiony i zaniepokojony nieznajomością zagadnień fizycznych przez układających czy kontrolujących.

Oby w przyszłym roku było lepiej. Tego życzę osobie firmującej ten konkurs, bo reputacji tak szybko się nie odbudowuje po takich wpadkach, i konkursowiczom, oby w przyszłym roku rozwiązywali poprawne zadania pod względem merytorycznym i mieli uznawane poprawne odpowiedzi.

A do redakcji prośba o zmianę prowadzącego, bo grożenie dzieciom w mailach przez organizatora jest nie do przyjęcia!

Odpowiedź

Zadań w Lidze "Z kalkulatorem i komputerem" nie układają uczniowie, tylko informatycy i matematycy z Uniwersytetu Wrocławskiego i Politechniki Wrocławskiej. Trudno się odnieść do zarzutów z powyższego listu, bo żadne konkretne nie zostały sformułowane. Natomiast cała korespondencja z uczestnikami Lig jest archiwizowana i żadnych listów z "groźbami" w niej nie znaleźliśmy.

Groźby

Poczuwam się do wyjaśnienia Ligowiczom - o ile trafnie się domyślam, grożeniem w mejlach "Anonimowy" nazwał informację, którą rozesłałem do kilkunastu uczestników Ligi, że przysyłający te same rozwiązania (jeden plik skopiowany do kilku listów nadesłanych od różnych osób) mogą być klasyfikowani tylko jako jeden drużynowy uczestnik Ligi.

Jeśli chodzi o pozostałe zarzuty - nie wykluczam oczywiście jakiejś pomyłki w zadaniach czy ocenianiu, ale na wszelkie sensowne pytania zawsze odpowiadam mejlowo lub na forum, a "Anonimowy" nie zgłasza tu żadnych konkretnych usterek, więc nie mam na co zareagować.

Powrót na górę strony